Působíte ve státní správě nebo územní samosprávě a pracujete s poznatky? Podílíte se na zpracování jakéhokoliv druhu analýzy, výzkumu nebo Vás tato témata zatím jen zajímají a rádi byste se o různých analytických metodách a postupech dověděli více, s maximálním praktickým přesahem pro Vaši každodenní práci? Pokud jste na otázky odpověděli ano, přihlaste se do vzdělávacího programu pro analytiky ve veřejné správě.

 

Co Vás ve vzdělávacím programu čeká

V průběhu pilotního vzdělávacího programu, který Ministerstvo vnitra ve spolupráci s odborníky na níže uvedená témata připravilo, se dozvíte, o čem vlastně analytická práce je a proč je důležitá. Naši lektoři Vám předají své znalosti a zkušenosti z oblasti kvalitativní a kvantitativní analýzy a výzkumu. Doporučí Vám, jak výsledky Vaší analytické práce komunikovat dál, směrem k relevantním cílovým skupinám a s respektem k zadání. Předáme Vám tipy na vizualizaci dat, seznámíme Vás s tím, jak progresivně využívat Excel a další nástroje a také otevřená data.

Forma a obsah jednotlivých vzdělávacích dnů

To vše v rámci celkem 4 prezenčních vzdělávacích dnů, vždy v malé skupině maximálně 12 kolegů. Každý vzdělávací den bude trvat celkem 7 hodin, včetně obědové pauzy.

 • 1. vzdělávací den: Proč pracovat s poznatky?
 • 2. vzdělávací den: Jakými způsoby pracovat s kvalitativními daty?
 • 3. vzdělávací den: Jakými způsoby pracovat s kvantitativními daty?
 • 4. vzdělávací den: Jak výsledné závěry vizualizovat a prezentovat ostatním?

Podmínky získání certifikátu

 • absolvování 1. a 4. vzdělávacího dne je vždy povinné
 • v případě 2. a 3. vzdělávacího dne si vždy budete moci zvolit, který z těchto dnů chcete absolvovat, které z témat se více hodí pro Vaši praxi (tj. zda se chcete zaměřit spíše na způsoby práce s kvalitativními nebo kvantitativními daty). V případě, že Vás zajímají obě témata, není problém dorazit ani na oba tyto povinně volitelné školící dny.
 • po absolvování vzdělávacího programu získáte certifikát o absolvování kurzu, pro získání certifikátu je tedy třeba zúčastnit se na minimálně 3 ze 4 vzdělávacích dnů

Termíny a místa konání

 • jednotlivé běhy vzdělávacího programu se budou konat od září roku 2022 do prosince roku 2023.
 • 9 prezenčních kurzů budete moci navštívit v Praze, 2 kurzy v Brně a 1 kurz v Olomouci.

Jednotlivé běhy vzdělávacího programu mezi sebou nelze kombinovat (tj. např. absolvovat úvodní den v rámci prvního běhu a den věnovaný vizualizaci a prezentaci výstupů v rámci třetího běhu). Termíny jsou v rámci běhu navrženy vždy tak, abyste měli mezi jednotlivými vzdělávacími dny min. 14-denní rozestup a absolvování kurzu významněji nezasahovalo do Vašich pracovních povinností.

Aktuálně zveřejňujeme plánované termíny konání prvních dvou běhů vzdělávacího programu, které se uskuteční do konce roku 2022.

Harmonogram běhů vzdělávacího kurzu v roce 2022

Rámcový harmonogram běhů vzdělávacího kurzu v roce 2023

Lektoři vzdělávacího programu

Vzdělávacím programem Vás provedou lektoři s rozsáhlými praktickými zkušenostmi v oblasti analytické práce, z institucí jako jsou:

 • Ústav empirických výzkumů STEM,
 • GovLAB,
 • Staněk Consulting,
 • Ministerstvo vnitra, apod.

 

Registrace na vzdělávací program

Registrace na první pražský běh vzdělávacího programu byla z důvodu naplnění kapacity ukončena.

I nadále se však můžete registrovat na běh vzdělávacího programu v Brně, a to na tomto odkaze.

Registrace na zbylých deset běhů vzdělávacího programu bude spuštěna na podzim tohoto roku. Pokud se Vám tedy nepodaří přihlásit se na první dva běhy, bude ještě dostatek příležitostí, jak se vzdělávacího programu zúčastnit.

 

Kontaktní osoby

Pokud se chcete v souvislosti se vzdělávacím programem pro analytiky ve veřejné správě na cokoliv zeptat, neváhejte se obrátit na:

 

Vzdělávací program je realizován v rámci projektu Hodnocení výkonu veřejné správy v ČR a doporučení pro budoucí strategický rozvoj z pohledu OECD, reg. č. GG-PDP2-001. Projekt je spolufinancovaný z tzv. Norských fondů.