Působíte ve státní správě nebo územní samosprávě a pracujete s poznatky? Podílíte se na zpracování jakéhokoliv druhu analýzy, výzkumu nebo Vás tato témata zatím jen zajímají a rádi byste se o různých analytických metodách a postupech dověděli více, s maximálním praktickým přesahem pro Vaši každodenní práci? Pokud jste na otázky odpověděli ano, přihlaste se do vzdělávacího programu pro analytiky ve veřejné správě.

 

Co Vás ve vzdělávacím programu čeká

V průběhu pilotního vzdělávacího programu, který Ministerstvo vnitra ve spolupráci s odborníky na níže uvedená témata připravilo, se dozvíte, o čem vlastně analytická práce je a proč je důležitá. Naši lektoři Vám předají své znalosti a zkušenosti z oblasti kvalitativní a kvantitativní analýzy a výzkumu. Doporučí Vám, jak výsledky Vaší analytické práce komunikovat dál, směrem k relevantním cílovým skupinám a s respektem k zadání. Předáme Vám tipy na vizualizaci dat, seznámíme Vás s tím, jak progresivně využívat Excel a další nástroje a také otevřená data.

Forma a obsah jednotlivých vzdělávacích dnů

To vše v rámci celkem 4 prezenčních vzdělávacích dnů, vždy v malé skupině maximálně 12 kolegů. Každý vzdělávací den bude trvat celkem 7 hodin, včetně obědové pauzy.

 • 1. vzdělávací den: Proč pracovat s poznatky?
 • 2. vzdělávací den: Jakými způsoby pracovat s kvalitativními daty?
 • 3. vzdělávací den: Jakými způsoby pracovat s kvantitativními daty?
 • 4. vzdělávací den: Jak výsledné závěry vizualizovat a prezentovat ostatním?

Podmínky získání certifikátu

 • absolvování 1. a 4. vzdělávacího dne je vždy povinné
 • v případě 2. a 3. vzdělávacího dne si vždy budete moci zvolit, který z těchto dnů chcete absolvovat, které z témat se více hodí pro Vaši praxi (tj. zda se chcete zaměřit spíše na způsoby práce s kvalitativními nebo kvantitativními daty). V případě, že Vás zajímají obě témata, není problém dorazit ani na oba tyto povinně volitelné školící dny.
 • po absolvování vzdělávacího programu získáte certifikát o absolvování kurzu, pro získání certifikátu je tedy třeba zúčastnit se na minimálně 3 ze 4 vzdělávacích dnů

Termíny a místa konání

Jednotlivé běhy vzdělávacího programu mezi sebou nelze kombinovat (tj. např. absolvovat úvodní den v rámci prvního běhu a den věnovaný vizualizaci a prezentaci výstupů v rámci třetího běhu). Termíny jsou v rámci běhu navrženy vždy tak, abyste měli mezi jednotlivými vzdělávacími dny min. 14-denní rozestup a absolvování kurzu významněji nezasahovalo do Vašich pracovních povinností.

Harmonogram běhů vzdělávacího kurzu

Lektoři vzdělávacího programu

Vzdělávacím programem Vás provedou lektoři s rozsáhlými praktickými zkušenostmi v oblasti analytické práce, z institucí jako jsou:

 • Ústav empirických výzkumů STEM,
 • GovLAB,
 • Staněk Consulting,
 • Ministerstvo vnitra, apod.

 

Registrace na vzdělávací program

Registrace na všechny běhy vzdělávacího programu pro analytiky ve veřejné správě byla bohužel naplněna (k 14. 9. 2022).

Vzhledem k velkému zájmu o účast na vzdělávacím programu pro analytiky byl spuštěn také formulář pro registraci NÁHRADNÍKŮ. Na seznam náhradníků se můžete zapsat na tomto odkaze.

Kontaktní osoby

Pokud se chcete v souvislosti se vzdělávacím programem pro analytiky ve veřejné správě na cokoliv zeptat, neváhejte se obrátit na:

 

Vzdělávací program je realizován v rámci projektu Hodnocení výkonu veřejné správy v ČR a doporučení pro budoucí strategický rozvoj z pohledu OECD, reg. č. GG-PDP2-001. Projekt je spolufinancovaný z tzv. Norských fondů.